BETON KÖŞK
BETON KÖŞK

GÖVDE

-EMB serisi Beton Trafo Merkezlerinin gövdeleri; tank/temel bölümü ile duvarların birlikte döküldüğü monoblok bir sistemdir.

-Sistemin duvarla tank/temel bölümü döşemesinin birleştiği bir ara kesitle, bütün çerçeveyi saran kirişler gövdenin konstrüktif yapısına taşıyıcı özellik kazandırmaktadır.

-Gövdenin zemin beton ile birleştiği yerde zayıflatılmış kablo giriş/çıkış bölümleri beton köşkün bütün bölümlerinde mevcut olduğundan işletme açısından avantaj sağlamaktadır.

-Gövdenin dengeli ve güvenli olarak kaldırılması için kirişler üzerinde ankrajlar bulunmaktadır.

BUHAR KÜRÜ

-Buhar kürü ile beton dökümünden itibaren priz alırken homojen dehidratasyon sağlayarak betonun kalitesini en üst düzeyde almaktayız.

ÇATI

-Özel tasarımı sayesinde herhangi bir iç ark arızasında oluşabilecek sıcaklık artışlarının ve gaz çıkışlarının deşarj olabilmesi için çatının tüm çevresinde hava sirkülasyon kanalları bulunmaktadır.

-Su geçirimsiz beton üretilen çatıda kopolimer katkılı kimyasallara kaplama yapılarak yağmur veya kalıcı kar sularının sızıntısı tamamiyle engellenmiştir.Tanımlanan tecrit malzemesi +60 C / -40 C arasında %5 esneklik göstererek sızdırmazlıkı kontrolünü sağlamaktadır.

-Beton trafo merkezlerinde kapıların ters yönüne doğru çatıda bulunan 20mm’lik eğim su akışını yönlendirmektedir.

ARA BÖLMELER

-C35 betondan üretilen ara bölmeler; OG,TR, AG bölümleri arasında kablolu ya da baralı geçişlere uygun formda üretilmektedir.

-Tek hat şemasındaki ihtiyaçlara göre belirlenen sistem kurgusu içinde istenilen yere ara bölme duvarı ankre edilmektedir.

TOPRAKLAMA

-Beton Trafo Merkezleri Dahili aydınlatması (220V AC / 24V DC) yapılmış ve şalt cihazlarının montajı fabrikamızda tamamlanmış olarak sevk edilmektedir.

-Trafo merkezlerinin zemin döşemesinde beton içerisinde yerleştirilmiş potansiyel dengeleme barası bulunmaktadır.

-Beton köşklerin tüm çelik iskeleti . kapılar ve panjurlar gibi dokunulabilecek tüm yüzeyler koruma iletkeni ile topraklanmıştır.

-Koruma iletkeni 35 mm kesitli bakırdan, görülebilen ve erişilebilen konumda yapılarak potansiyel dengeleme barasıyla irtibatlanmıştır.

KAPILAR VE PANJURLAR

-Kapılar ve panjur 2mm kalınlıkta pregalvaniz sacdan imal edilmektedir.

-Konstürksiyonları tekniğe uygun perçinli yapılarak korozyona karşı korunmaktadır.

-Kapılar işletme personelinin rahat çalışmasını sağlamak amacıyla 120 derece açılabilmektedir.

-Trafo merkezlerinin ısısının kontrol altında kalmasını sağlamak amacıyla trafo bölmesine kapı ve duvar panjutu arasındaki ilişki trafo ısınma deneyleri belgelenmiştir.

-Panjurlarda Filitrasyon amaçlı aliminyum genişletilmiş metal kullanılarak uçan yada yürüyen haşerelere karşı koruma sağlamaktadır.